Тема: Йде Святий Миколай, ти добром його зустрічай.

Мета:виховувати духовність,доброту, почуття милосердя, ввічливість, любов до ближніх; ознайомлювати учнів з народними традиціями; розвивати мислення й пізнавальні інтереси, вчити осмислено творити добро; виховувати людяність,доброзичливість.

Обладнання: малюнки Святого Миколая, презентація, запис на дошці, картки з прислів′ями, музичний запис, костюм Святого Миколая,янголів, дерево « Добра», мікрофон,малюнки персонажів казок.

Діючі особи: Святий Миколай, янголи.

Хід виховної години

I.Організаційний момент.

II.Мотивація діяльності.

1. Перегляд презентації до свята Святого Миколая.

2. Всупне слово вчителя.

-Діти, хто вже здогадався яке свято ми будемо святкувати сьогодні ?

Діти: 1. Ми зібралися у школі

В нашім гарнім добрім колі

Бо велике свято нині.

2.У грудні, в гарну тиху ніч,

Зорі, як мільйони свіч,

Що світять вниз,на рідний край,

Де ходить святий Миколай.

3.Коли святий Микола

З небес на землю йде,

То кожний дім і школа,

Мов вулик бджіл гуде.

4.В Канаді сніг, морозна лють

А на Флориді сонце сяє.

Та тут і там малята ждуть

Святого гостя, Миколая.

5.Бо із дідом Миколаєм

Весело і дружно йшли

Коляду із ним вели.

Учитель: Щороку приходить він у кожну родину з миром і дарунками.

- А хто ж такий Святий Миколай? ( діти дають відповіді).

-Так, це Святий, але я хочу розповісти вам про його земне життя.

-Десь 1700 років тому на півдні Італії у заможній родині народився маленький хлопчик. Якого назвали Миколою. Нічого не бракувало малому Миколі – ні одежі, ні їжі. Та через деякий час він залишився сиротою, спочатку померла мама, а за нею тато.

Хлопчик ріс під опікою чужих людей. Він часто виходив на вулицю погратися з дітьми. Це були діти небагатих батьків. Микола їх жалів, але не знав, як допомогти. Був у Миколи старий учитель. Одного разу вони читали Святе письмо : « Коли ти робиш добро, нехай твоя правиця не знає,що робить лівиця».

-Як це розуміти? Запитав замислений Микола.

-Коли ти робиш добро іншому, то не треба про це голосно всім розказувати. Краще не хвалитися своїми добрими вчинками.

З тог часу Миколка часто робив дарунки бідним сусідам. Люди молили Бога за невідомого, який допомагає. Та ніхто не здогадувався, що то був Микола.

Минули роки,Микола вивчився. Став священиком. Усе своє добро роздав бідним людям і служив їм, як тільки міг.

За це Господь дав йому силу творити добро ще більше.

Звучить пісня про Святого Миколая.

1ученьРозступилась дрімота.

Ходить світом доброта.

А ні смутку, ні журби не знає.

Де природа золота

Це є спокій доброта,

А де люди- там серця єднає.

2учень.Доброта. доброта,

Ходить світом

Доброта Миколая.

Розступилась дрімота,

Ходить світом доброта,

Не минає ні води, ні суші.

Усміхніться доброті.

Всі, хто є на цій землі.

Хай зігріє вам серце і душі.

III.Оголошення теми виховної години.

- Отож, сьогодні тема нашої виховної години: «Йде святий Миколай, ти добром його зустрічай».

- Напередодні Свята Миколая ми поговоримо з вами про доброту – дуже важливу і потрібну для кожного з нас чесноту.

- « Добре», засвідчуємо ми, коли нам приємно, радісно і затишно.

- « Добре», кажуть наші батьки, друзі чи знайомі, коли ми зробили щось хороше і корисне іншим людям.

- В основі всіх наших добрих почуттів, слів і вчинків лежить поняття добра. А щоб добра у світі стало більше, нам самим потрібно бути добрими- говорити хороші слова, добре ставитися до інших, робити добрі справи. Людина. яка робить добро. Є такою щасливою. Як і та, кому вона його зробила.

-

IV.Робота над матеріалом виховної години.

-

1. Ознайомлення з текстом « Дорога доброзичливості».

2. Робота над текстом… Метод « мікрофон»

-Чому нам слід робити добрі вчинки7

-Як ви думаєте, чи достатньо для радості у житті тільки ігор і розваг?

-А які добрі вчинки можете робити ви? ( діти дають відповіді)

-А чи допомагаєте ви дорослим?

*Мамі я допомагала,

Рано – вранці прокидалась,

Одягалась, узувалась,

І до школи поспішала.

А зі школи повернуся,

Знов допомагать беруся.

Мамі пісню заспіваю, прибираю,

Бо важка в мами робота,

Вихідний лише в суботу.

*А я не раз на рибалку

Ходив улітку з татком.

Сиділи з татком ми обоє

Коло річки над водою.

*Я допомагаю татові своєму6

Меблі ремонтую, пиляю, свердлю.

Та не все виходить.

В мене ще чомусь-

Підросту ще трішки

І всього навчусь, І таким завзятим

Стану, як татусь.

3.Ознайомлення з правилами добра.

- А ще, діти,щоб самому бути щасливим, треба бережно, сердечно і чуйно торкатися серця інших людей. Послухайте « Правила добра».

« Правила добра»

Щоб добрим чоловіком стати.

Потрібно правила добра всім знати.

Найперше з правил цих чудесних

Уміння бути добрим,чесним.

А друге правило таке:

Шануй ти маму й тата,

Люби сестер, братів,людей,

Добро сам будеш мати.

А третє правило просте,

Щоб мати серце золоте

Зла на людей ти не тримай,

Учителів не забувай.

Ці правила виконувати мусиш,

Тоді закону доброти ти не порушиш.

-Діти, які ви правила запамя′тали?

4.Ігри.

А) А тепер я пропоную вам трохи пограти. Гра « З якої я казки?».

- Він звірят усіх лікує.

Від халепи їх рятує,

І зайчат, і мавпенят,

Бегемотів і тигрят,

Вилікує він за мить

Все,що в звірів заболить,

Наш добрий лікар…..( Айболить).

- Про кого мова?

- Яку добру справу виконував лікар Айболить?

Б) Сидить півник на печі,

Їсть смачненькі калачі,

Тут лисичка прибігає,

Півника мерщій хапає.

Біжить котик рятувати,

В лиса півника забрати.( Котик і Півник).

-Хто і яке добре діло виконав у цій казці?

В) Вигнав дід козу з хати,

Та пішла вона блукати,

В зайця хату відібрала.

Всі козу ту виганяли.

Рак козуню ущипнув-

Зайцю хатку повернув.( Коза- дереза).

-Хто допоміг зайчику повернути свою хатку?

-Яким він був?

*Виріс цей хлопчина

З маленької деревини

У печі зміючку спік,

Сам на дерево утік.

Його гусятко врятувало-

На крилечка свої узяло.

Принесло до тата й мами,

Частувалось пирогами.(«Івасик- Телесик»).

- Хто в цій казці зробив добрий вчинок?

5. Дуже багата наша мова прислів′ями і приказками про добро тож…

« Народний злотослів»

Добро робити ніколи не…

Хто людям добра бажає,той і собі…

Без доброго діла немає доброго…

За добро добром……

Світ не без добрих…….

Діти пояснюють , як вони розуміють значення прислів′їв.

6.Робота в групах «Дерево доброти».

Дві групи одержують конверти із зображенням листочків з написами.

1. Група: « Чесність», «Злість», «Грубість», «Повага», «Зло».

2. Група: «Ненависть», «Милосердя», «Любов», «Байдужість», «Боягузство».

-Прикрасимо наше дерево Доброти. Тільки виберіть листки з тими словами- поняттями, з якими б вам хотілось зустрітися.

Перевірка.

7.Гра « Якщо ти добра людина, то повинен…»

Умови гри. Якщо людина повинна робити те, що називаю, то ви плескаєте в долоні. А якщо ні, то нічого не робите.

-Допомагати мамі мити посуд.

-Берегти рідну природу та охороняти її.

-Шанувати працю інших людей.

-Галасувати, коли хтось відпочиває.

-Обманювати. Сваритися, хвалитися.

-Насміхатися з чужого горя.

-Не слухати батьків.

-Ділитися тим, що в тебе є.

-Ображати інших.

-Захищати слабшого.

-Допомагати друзям у біді.

-Бути добрим нелегко, а постійно творити добро важко. Треба менше говорити про добро. А постійно його робити. Прислухайтеся до татової поради.

8.Сценка у ролях «Татова порада».

Учитель: Прибіг щодуху син додому, до тата голосно гука:

Син:- А я провідав у лікарні свого товариша- дружка!

-Тож правда, тато, я чутливий і маю серце золоте?

Учитель: Замислився тато на хвилину і так сказав йому на те:

Батько: - Коли тебе в тяжку годину, людина виручить з біди,

Про це добро, аж поки віку, ти, синку, пам’ятай завжди.

Коли ж людині щиросердно. Ти зробиш сам добро колись, Про це забудь. Аж поки віку. Мовчи й нікому не хвались.

Учитель: Людина пізнає світ не тільки розумом, а й серцем. Серед цих душевних рухів дитинства особливо глибокий слід залишають почуття жалю, милосердя, співчуття.

« Голубка».

По стежці у парку голубка скакала.

Поранене крильце до долу звисало.

Побачили діти, голубку взяли, Скоріше додому її принесли.

Взялися пташину вони лікувати, Поїти водичкою і годувати.

Загоїлась ранка на голім крилі,

І винесли пташку гуляти малі.

І раптом котяра,звідкіль не візьмись,

До птахи метнувся із дерева вниз.

Та діти спинили лихого кота.

Вони ухопили його за хвоста.

Голубка злетіла,мов ран не було,

Махаючи дітям вдячно крилом.

-Які почуття викликав у вас цей вірш?

V. Підсумок виховної години. Рефлексія.

-Отже, ми своє сердечко повинні наповнювати добрими справами, бути щедрими на гарні слова. Тож давайте заповнимо павутинку «Добрі слова і вчинки».

Вправа « Так» чи « Ні».

- Коли вам краще жити:

Коли сміються діти?

- А чи тоді , як всі кричать,

І їм не можна ради дать?

- Бабусі хлопчик допоміг. Він,діти,добрий?

- Тепер усі скажіть мені: У сварці жити добре?

- А як немає забіяк, тоді усім прекрасно?

- А як серця у всіх ясні, то вам погано,діти?

- Співає хлопчик гарно як, а вам подобається?

- А як обличчя всіх пісні, похмурі, злі? Вам добре?

- Реве і трощить все чудак. Це теж погано, діти?

- Тоді іще скажіть мені: Як діти б’ються, добре?

- Звичайно, краще в мирі жити і з усіма дітьми дружити.

- Щоб всі веселими були, у мирі й злагоді жили.

- - молодці, ви добре впоралися зі всіма завданнями. Давайте, діти, наслідувати Святого Миколая творячи тільки добрі справи!

- Сьогодні святий Миколай серед нас, він приніс вам подарунки, бо знає,що ви слухняні, працьовиті і добрі діти.

- Настав час нам прощатися. А ви одне про одного дбайте, добро і ласку іншим давайте!

-

Сказав Мудрець:

-Живи, добро звершай!

Та нагород за це не вимагай!

Лише в добро і вищу правду віра.

Людину вдрізня від мавпи, звіра.

Хай оживає істина стара-

Людина починається з добра.(запис на дошці).

Розробка виховної години, проведеної у 3-б класі

на тему: « Йде Святий Миколай, ти добром його зустрічай».

Підготувала вчитель початкових класів :

Разумова Л. В.

2014-2015 н. р.

Кiлькiсть переглядiв: 167

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.