Всеукраїнська експедиція учнівської

та студентської молоді

«Моя Батьківщина – Україна»

Проект

учнів 7 – Б класу

загальноосвітньої школи I- III ступенів №2

м. Лисичанська

«Культурна спадщина мого народу»

Лисичанськ 2013

Мета й завдання проекту:

- виховання в учнів патріотизм, любов до України;

- повага до народних звичаїв, традицій, духовних і культурних цінностей усіх національностей і народів, які живуть в Україні;

- формування в учнів активної громадянської позиції;

- залучення до вивчення історії рідного краю, його традицій;

- оволодіння учнями практичних навичок пошукової роботи, краєзнавчих досліджень.

Учасники проекту

Учні 7 – Б класу

Анохіна Тетяна Золотарьова Юлія

Бабкіна Лілія Нестеренко Дар’я

Баранюк Денис Рудаков Максим

Глущенко Кароліна Тулба Аліна

Кохан Катерина Шевченко Катерина

В.О. Літвінова учитель української мови та літератури

класний керівник

Л.С.Семенюк бібліотекар школи

Планування реалізації проекту учнів 7 – Б класу

№ п/п

Що потрібно зробити протягом

проекту

Хто це зробить або допоможе зробити?

Коли це слід

Зробити?

1.

Ознайомити учнів з планом проекту

В.О.Літвінова

12.09

2.

Підбір матеріалу в шкільній бібліотеці, сторінки в інтернеті.

Учні 7 – Б класу

Протягом

проекту

3.

Проводити консультації з учнями для подальшої роботи над проектом

В.О.Літвінова

Л.С.Семенюк

Протягом

проекту

4.

Зустріч з керівником ансамблю «Вишиванка» Фелік І.А. та його учасниками

Учні 7 – Б класу

В.О.Літвінова

23.09.

5.

Робота над матеріалами ансамблю «Вишиванка»

Учні 7 – Б класу

В.О.Літвінова

24.09 – 27.09.

6.

Організація самостійної роботи учнів

В.О.Літвінова

Протягом проекту

7.

Організація роботи над систематизацією матеріалу проекту

Учні 7 – Б класу

В.О.Літвінова

Л.С.Семенюк

27.09. – 30.09.

Реалізація проекту

Кожна нація, кожен народ, навіть кожна соціальна група мають свої звичаї, що вироблені протягом століть і освячені віками.

Звичаї – це ті неписані закони, якими люди керуються в найменших щоденних і найбільших загальнонаціональних справах. Звичаї, а також мова – це ті найміцніші елементи, що об’єднують окремих людей в один народ, в одну націю. Звичаї, як і мова, складалися упродовж усього довгого життя і розвитку кожного народу.

В усіх народів існує повір’я, що той, хто забув звичаї своїх батьків, карається людьми і Богом. Він блукає по світі, як блудний син, і ніде не може знайти собі притулку, бо він загублений для свого народу.

Наша Україна велика. Українці розселені на багатьох сотнях кілометрів від Кубані до Саян. Коли ми почнемо приглядатися, то побачимо, що звичаї нашого народу на диво між собою близькі. Хто його знає , чи не є саме ця близькість звичаїв тим цементуючим матеріалом, що перемагає своєю міццю всі інші сили, які працюють на руйнування єдності нашого народу.

Українська пісня! Хто не був зачарований нею, хто не згадує її, як своє чисте, прозоре дитинство, свою горду юність, своє бажання бути красивим і ніжним, сильним і хоробрим?

Який митець не був натхненний її багатющими мелодіями, безмежною широтою і красою її образів, її чарівною силою, що викликає в душі людській найскладніші, найтонші, найглибші асоціації, почуття, думки і прагнення всього, що є кращого в людині, що підносить її до вершин людської гідності, до людяності, до творчості?

Який боєць не знаходив для себе в українській пісні сили й завзяття, бойової щедрості, любові до наролу, презирства до ворога і до смерті?

Який трудівник – чи в полі на роздоллі, чи серед степу широкого, чи на морі глибокому, чи в шахті під землею, чи на заводі за верстатом – не почував легкості й бадьорості од її геніального ритму?

Яка мати не співала цих легких, як сон, пісень над колискою дорогих дітей своїх?

Яка дівоча весна не приносила кохання на її крилах?

Так, українська пісня – це геніальна поетична біографія українського народу. Це історія українського народу, народу – трудівника, народу – воїна, народу, що цілі віки бився за свою свободу, за своє життя.

Честь і слава українському народові, що створив пісенні скарби, якими можемо з гордістю ділитися з людством, викликаючи в нього подив і захоплення.

Народний ансамбль народної пісні "Вишиванка" був створений в квітні 1998 року.За вагомий внесок у розвиток культури українського народу, високий художній рівень та виконавську майстерність вокальному ансамблю народної пісні „Вишиванка” в 2006 році було присвоєне звання „Народний аматорський колектив”. Ансамбль має велику популярність не тільки в Лисичанську, але й за його межами. Він – дипломант багатьох міських і обласних конкурсів і фестивалів, таких як: «Червона калина», «Грай, гармонь», «Пісні, заспівані серцем», «Луганщина – світанок України».

Керівник ансамблю Фелік Ірина Анатоліївна - високопрофесійний дипломований спеціаліст з вищою освітою В 1996 році закінчила Лугансь-кий державний педагогічний інститут ім.Т.Г.Шевченка за спеціальністю „Музичне виховання”. В своїй роботі приділяє значну увагу постійному зростанню сценічної майстерності колективу. Концертмейстер ансамблю - Фелік О.А. має вищу музичну освіту: Сєвєродонецьке музичне училище ім. С.Прокоф'єва і музичне відділення Луганського Державного інститу- ту ім. Т.Г.Шевченка за спеціальністю „Музичне виховання».

За період з 2006 по 2009 роки значно виросла сценічна майстерність ансамблю. Концертні номери збагатилися хореографічними доповненнями, які яскраво відображають і прикрашають художню сторону пісні. Для втілення певного сценічного образу учасники колективу самі створюють потрібні атрибути і використовують їх з успіхом.

За останні три роки репертуар ансамблю „Вишиванка” значно розширився. В нього увійшли пісні різноманітних характерів: „Вишиванка”, яка стала візитною карткою колективу; яскраві пісенні картинки „Прийде кум на кутю”, „Льон”, „Сиві бички”, „Дощик накрапає”, „Ой, у полі вітер віє”, „Деревевенька”, „Не думала, не знала”, „Кадриль”, „Соловушка”, „Всё уже когда-то было” та інші.

Ансамбль має свій колектив-супутник - молодіжну вокальну групу "Весна", до складу якої входять 8 осіб. Учасники молодіжної групи беруть участь в різних міських і обласних концертах, конкурсах і фестивалях: „Крок до зірок”, „Пісні, заспівані серцем”, „Свет далёкой звезды (орга-нізований фондом „Благовест” в м. Луганську).

Останнім часом склад ансамблю дещо оновився. До нього увійшла нова солістка Світлана Орел. Але, зважаючи на те, що за віковим станом деякі ветерани ансамблю: Ніна Карпенко, Оксана Махрова, Тамара Соколовська загальна кількість учасників дещо зменшилась і на даний момент сягає 8 осіб. Ведеться робота по набору нових учасників. Та, незважаючи на деякі складні моменти, ансамбль і керівник повні ентузіазму і натхнення, і мають великі плани на майбутнє.

За останній час колектив оновив свої сценічні костюми. Були виго-товлені українські плахти і жилетки, пошиті і прикрашені вишивками самих учасників і керівниками ансамблю. Було придбане і нове взуття для концертних виступів.

Нагороди

У 2008 році народний ансамбль народної пісні „Вишиванка” відзна- чив свій 10-річний ювілей.

За період 2006-2009років був нагороджений багатьма дипломами, грамотами і цінними подарунками:

- дипломи обласного управління культури і туризму за підписом Г.Е. Овчаренка за участь в обласному фестивалі "Червона калина", участь у Х обласному фестивалі-конкурсі баяністів, гармоністів, балалаєчників та частівників "Грай, гармонь" (2006р.);

- подяка за підписом Голови Луганської обласної держадміністраціі О.М.Антіпова і Голови Луганської обласної ради В.М.Голенка за участь у VI фестивалі лемківської культури "Стежками Лемківщини"(2008р.);

- подяка і цінний подарунок від Голови міського теркому проф-спілки робітників вугільної промисловості В.Я.Збаражського за заслужену любов від громади (2008р.);

- диплом Лисичанського відділу культури за ІІІ місце в міському конкурсі української пісні "Пісня буде поміж нас"(2006р.);

- грамоти від адміністрації КЗ „ЛМПК ім.В.І.Леніна” з нагоди

10-річного ювілею та до дня працівника культури (2008р.).

Керівник ансамблю

Фелік Ірина Анатоліївна

високопрофесійний дипломований спеціаліст з вищою освітою В 1996 році закінчила Лугансь-кий державний педагогічний інститут ім.Т.Г.Шевченка за спеціальністю „Музичне виховання”. В своїй роботі приділяє значну увагу постійному зростанню сценічної майстерності колективу. Концертмейстер ансамблю - Фелік О.А. має вищу музичну освіту: Сєвєродонецьке музичне училище ім. С.Прокоф'єва і музичне відділення Луганського Державного інститу- ту ім. Т.Г.Шевченка за спеціальністю „Музичне виховання».

Роздуми після проекту...

Національне минуле служить нам ніби для перевірки того, хто ми є, і для того, щоб знати, ким ми станемо в майбутньому. Треба вивчати себе в дзеркалі історії нації для того, щоб іти далі відповідно до реальності нашого часу, весь час дивлячись уперед.

Ми, вчителі, робимо все для того, щоб наші діти не забували історію свого народу, його культуру, традиції, звичаї. Участь в проекті «Культурна спадщина мого народу», дала можливість моїм семикласникам доторкнутися до історії української пісні в нашому регіоні через дослідження історії фольклорного ансамблю «Вишиванка». Діти збирали матеріали, зустрічалися з учасниками ансамблю, бували на їх концертах. Така робота їх захопила. Своє продовження вона знайшла і в їх сім’ях.

Я рада за своїх дітей, які будуть не байдужі до історії, культури свого народу в цьому житті.

В.О.Літвінова, класний керівник 7 – Б класу,

учитель української мови та літератури

Знаючи читацькі інтереси учнів, я була здивована семикласникам, які збирали матеріали про українську пісню, про музичні колективи нашого міста. Робота розпочалася, і як результат - проект про наш місцевий колектив «Вишиванка», який знають не тільки в нашому регіоні. Учні нашої школи добре знають цей колектив, бо він є гостем на багатьох святах.

Л.С.Семенюк, бібліотекар школи

Я часто буваю на виступах ансамблю «Вишиванка», знаю деякі їх пісні. А те, що моя дитина приймала участь у класному проекті, дуже цьому рада. Я впевнена, знати культуру свого народу, пам’ятати, продовжувати – це крок до нашого майбутнього. В народі говорять: «Без минулого, немає майбутнього»

О.М.Оділова, вихователь дитячого притулку

Оціни свою роботу в проекті

Я бувала на багатьох концертах «Вишиванки», але збираючи про них матеріал, була здивована їх нагородами. Молодці!

Кароліна Глущенко

Виступ ансамблю «Вишиванка» мені подобається. Вони часто бувать у нас в школі. Ми їм дуже вдячні.

Дар’я Нестеренко

Приймати участь у таких проектах мені подобається. Більше дізнаєшся про діяльність колективів, про їх творчість, про їх заслуги. Вдячні за допомогу керівнику ансамблю Фелік І.А.

Денис Баранюк

Виступи ансамблю "Вишиванка"

Ансамбль "Вишиванка" - частий гість в нашій школі

Кiлькiсть переглядiв: 664

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.