Тема уроку: Послідовність чисел від 0 до 10. Порівняння чисел в межах 10.
Складання та розв’язування задач за предметними малюнками.
Мета уроку: Закріплювати вміння називати числа від 0 до 10, визначати «сусідів»
Чисел, попереднє та слідуюче число; розвивати вміння порівнювати
числа в межах 10, складати та розв’язувати задачі за предметними
малюнками; продовжити формування комунікативних компетенцій,
пізнавальних умінь учнів; розвивати пізнавальні процеси у їх
взаємозв’язку; виховувати зацікавленість до предмета.
Обладнання: Цифри, казковий потяг, предметні малюнки, геометричні фігури.
Хід уроку
Ⅰ. Організаційний момент.
Всі почули вже дзвінок
Він покликав на урок.
Кожен з вас приготувався
На перерві постарався.
- Діти, поверніться до наших гостей і привітайте їх усмішкою.
Сьогодні у нас незвичайний урок,
Сьогодні ми зробимо ще один крок,
В країну чудову, в країну казкову.
Тож сядьте рівненько, будьте уважні,
Щоб працювати було вам неважко.
Ⅱ. Мотивація навчальної діяльності учнів.
1. Вправа «Мікрофон»
- Діти, подумайте і скажіть, яким має бути наш урок?
- А ви на уроці якими повинні бути?
2. Повідомлення теми та мети уроку.
- Сьогодні ми здійснимо подорож у «Королівство Математики» ось на цьому
казковому потязі.
(Картинка)
Ⅲ. Контроль, корекція і закріплення знань.
- Право зайняти місце у казковому потязі мають ті учні, які виконають завдання,
яке запропонував вам Знайко.
1. Практична робота: показати «сусідів» числа 5, 8, 3, 7, 9.
2. Показати «попереднє» число і «слідуюче».
- Молодці! Можемо рушати. Всі впоралися із завданням.
(звучить музика)
Ⅳ. Розвиток математичних знань.
1. Перша зупинка «Місто Чисел»
- Діти, вам потрібно записати у зошитах числа від 0 до 10 і у зворотному порядку
від 10 до 0.
2. Друга зупинка «Місто Порівнянь»
Порівняти числа, які показує учитель. Учні називають відповідний знак.
(Показати на цифрах)
3. Третя зупинка «Місто Музичне»
- Діти, а тут ми відпочинемо.
(Звучить музика, учні виконують рухи під музику)
4. Четверта зупинка «Місто Задач»
Робота в групах: За предметними малюнками скласти і розв’язати задачу.
5. П’ята зупинка «Місто Геометрія»
Робота в парах.
- Діти, у цьому місті ви повинні за допомогою геометричних фігур побудувати
потяг.
- Які геометричні фігури використали?
Ⅴ. Підсумок уроку.
- Ми прибуваємо до кінцевої зупинки. Це Королівство Математики.
Тут нас зустрічає Королева Математики.
1. Вправа «Мікрофон»
- Чи сподобалась вам мандрівка?
- Що сподобалось найбільше?
Коментарi